Силен Мъри спря Григор Димитров на 1/8-финалите на US Open

andi muri grigor bgbets

За втори път след 2014 година Григор Димитров отпадна на 1/8-финалите на Откритото първенство по тенис на САЩ – US Open. Българинът бе безпомощен срещу световния номер 2 и олимпийски шампион Анди Мъри. Британецът спечели с 3:0 сета (6-1 6-2 6-2) и ще се изправи срещу японеца Кей Нишикори в следващия кръг.

Срещата започна обнадеждаващо за Григор, който при първия сервис гейм на Мъри имаше две точки за пробив. Анди обаче вкара невероятни първи сервиси и не остави шанс на съперника да вземе подаването му. Гришо стартира уверено на собствен сервис и по всичко изглеждаше, че ни очаква много оспорван мач. Да, но… само в първите три-четири гейма. Във втория си сервис гейм Димитров имаше аванс 40-30, но не успя да спечели гейма, а след това направи и двойна грешка. В следващите точки Григор се разколеба и Мъри направи пробив, след което без проблеми спечели подаването си за 4:1. До края на сета световният номер 2 не даде гейм на Григор, показвайки много класна игра.

Вторият сет започна ударно за Анди Мъри, който поведе с 40:0 при сервис на Димитров. Българинът се справи с първата точка за пробив, но след това нямаше отговор и бе принуден да отстъпи още на старта на сета. Резултатът набъбна до 3:0 гейма в полза на Мъри, след което се появи някакъв живец в играта на григор и той намали изоставането си до 2:3. Но само толкова. До края на втората част Гришо не успя да спечели друг гейм и вече Мъри имаше солиден аванс от 2:0 сета.

Малцина вярваха, че при първата си поява на “Артър Аш”, Григор е способен да обърне Мъри от 0:2 сета. Самият Гришо надали вярваше това. Затова играта продължи по същия начин и Мъри нямаше проблеми в третия сет. Само за двадесет минути британецът поведе с 4:0 гейма. Все пак Гришо се отчете с два гейма на своята сметка, спечелвайки общо пет в мача, и след 2:6 в третия сет в полза на Мъри двамата си стиснаха ръцете.

Тагове: US Open, Анди Мъри, Григор Димитров