Меси за три седмици извън игра

liobelmessi

Барселона се очаква да бъде без Лионел Меси за около три седмици, след като нападателят разкъса мускулни влакна на адуктора по време на равенството 1:1 у дома с Атлетико Мадрид в сряда вечер.

Аржентинецът пострада след борба за топката със защитника на Атлетико Диего Годин и бе заменен от Арда Тюран в 58-ата минута.

Лошите новини последваха за Барса, тъй като след излизането на Меси резултатът бе изравнен от Анхел Кореа.

Новината за сравнително дългото отсъствие на Меси бе по-нататъшния удар за “Каталунците”, които не успяха да съкратят преднината на Реал Мадрид от три точки на върха в класирането, въпреки дадения аванс от Иван Ракитич в 41-вата минута.

Клубът потвърди времетраенето на контузията на Меси чрез туит от официалния акаунт на клуба, а треньорът Луис Енрике заяви пред испанските медии: “Загубата на Меси е загуба за нас и загуба за футбола. С Лео сме по-силни, но продължаваме да сме силни и без него.

Травмата означава, че Меси ще пропусне мачовете от Ла Лига срещу Спортинг Хихон и Селта, заедно с гостуването на Борусия Мьонхенгладбах в мач от Шампионската лига.

Енрике призна, че би било “трудно да предпази” Меси с оглед на важните игри, които предстоят за Барселона, а и националният отбор на Аржентина без съмнение ще се нуждае отчаяно от него за световните квалификации през следващия месец.

Наставникът каза също така, че Атлетико е бил труден съперник за неговия тим.

“Когато има 11 играчи в една област, координирани по такъв начин, отнема много усилия, за да бъдат преодоляни”, зояви той пред изданието “Марка”.

Резултатът не е това, което искахме, но трябва да продължим напред.

Серхио Бускетс също се контузи малко преди излизането на Меси, което до известна степен ще засенчи церемонията днес по отбелязването на новия договор на полузащитника, който е с продължителност до 2021 г.

Симеоне остана много доволен от работата на неговите футболисти, които успяха да абсорбират натиска на противника си, но и самите те създадоха много положения.

Всички ние знаехме, че ще бъде трудно да вземем положителен резултат на “Камп Ноу”. През първата половина, те владееха много топката и това затрудни нашата игра на контраатака.”

“Работата, която свършихме във всички защитни линии, беше невероятна. Говорихме на полувремето и отбора успя да реагира през втората половина и игра с повече агресия.”

Най-добрите коефициенти за двубоите в Ла Лига ще откриете в Bet365.

Тагове: Атлетико Мадрид, Барселона, Луис Енрике, Меси, Серхио Бускетс