Ливърпул тресна Челси

fb_img_1474104621482

В мач от 5 кръг на английската Висша лига гостите от Ливърпул надиграха и подчиниха съперника си от Челси. Срещата приключи при резултат 1:2 за “мърсисайдци”.

Първата част

Първото полувреме премина под тоталната диктовка на хората на Юрген Клоп. Още началните минути показаха, че те са влезнали в двубоя с повече хъс. Хората на германеца овладяха центъра на терена, а оттам и контрола на топката. Отбора, воден от италианския специалист Антонио Конте рядко поглеждаха към вратата на белгиеца Симон Миньоле. Така логично се стигна и до откриващия гол в срещата. При един ъглов удар Джеймс Милнър и Филипе Коутиньо разиграха късо топката, бразилеца я центрира в наказателното поле. Там забравен, дебнеше Деян Ловрен, който препарира другия белгиец на вратата – Тибо Куртоа. Няколкото последвали повторения ни убедиха, че хърватина не е в засада, а грешката е колективна, на цялата отбрана в синьо, които оставиха непокрит човек, на няколко метра от своята врата. Играта след това попадение вървеше в същото русло. Защитния вал пред Тибо Куртоа започна да се задъхва пред неспирните атаки на Стъридж и компания. Логичното дойде в 38 минута. Тогава при едно центриране от дясно, защитник на сините изчисти нескопосано топката, която попадна в краката на капитана на гостите Джордан Хендерсън. А той от своя страна я овладя и с много точен, силен и премерен удар от около 35 метра преодоля Тибо Куртоа за втори път. Тук радостта на Юрген Клоп бе леко премерена. Може би знаеше, че двубоя не е приключил и очакваше през второто полувреме хората на Антонио Конте да се хвърлят в атаки. До края на първата част не се случи нещо запомнящо се. Домакините бяха изнервени, а гостите разиграваха продължително.

Втората част

Треньор на домакините бе преобразил своите играчи за второто полувреме. Те започнаха супер агресивно. Нямаше и помен от добрата игра на гостите, в началните минути Лувърпул изглеждаха смутени. След няколко половинчати положения за Челси дойде 61 минута. Тогава индивидуално изпълнение на сърбина Неманя Матич шашна отбраната на гостите. Дефанзивния халф проби от ляво и майсторски сервира коженото кълбо на крака на бразилеца с испански паспорт Диего Коща, който от 4-5 метра не сгреши за 1:2. Последвалите няколко минути бяха силни за домакините, но така и не успяха да създадат сто процентово положение. Ливърпул се окопити о започна да разиграва топката продължително. Страхотна възможност се откри пред техния нападател Дивок Ориги, но вратаря на Челси спаси удара с глава.

Така Ливърпул се изравни по точки с Челси и заема четвъртата позиция.

Тагове: Англия, Висша лига, ливърпул, челси