Ювентус и Рома с разгромни победи в Серия А

juventus-roma-finale

Двата гранда, които са определяни от букмейкърите като най-добрите отбори в Италия (разбира се, Ювентус е определян като безспорният доминант, а Рома е на второ място), не срещнаха никакви проблеми в сблъсъците си от междинния кръг в италианското първенство.

Ювентус се възроди след загубата на “Дербито на Италия” в неделя с разгром с 4:0 срещу Каляри.

Удари на Даниеле Ругани, Гонсало Игуаин и Дани Алвеш, както и автогол на Лука Чепители, помогнаха на “Старата госпожа” да продължи оптимистично напред след разочароващата вечер на “Сан Сиро”.

Ругани откри резултата още в началото на срещата, вкарвайки на празна врата отбила се топка след удар на Игуаин. Самият Игуаин удвои преднината в 33-тата минута, а шест минути преди почивката Дани Алвес направи резултата 3:0 и уби интригата. Играчът на Каляри Лука Чепитали оформи крайния резултат със своя автогол в 83-тата минута.

В същото време, Рома по подобен начин се възстанови след първата си загуба за сезона в неделя като прегази Кротоне с 4:0 в столицата.

Головете от първото полувреме на крилата Стефан Ел Шаарауи и Мохамед Салах на практика предрешиха сблъсъка срещу новака в Серия А, а два гола на Един Джеко през второто полувреме подпечатаха победата на играчите на Лучано Спалети.

В друг мач от кръга, Наполи не успя да победи Дженоа като гост и по този начин изпусна лидерската си позиция в класирането. Така Ювентус зае мястото, на което повечето специалисти очакват отбора да се намира и в края на сезона.

На една точка от торинци остава тимът на Наполи, а на две са отборите на Рома, Киево и Интер. “Нерадзурите” също спечелиха без особени срещата си с Емполи, след като още в 17-тата минута си бяха извоювали аванс от 2:0, с който резултат и приключи двубоя.

Залагайте на мачовете от Серия А с топ коефициенти и 100% бонус в Bet365.

Тагове: Интер, Каляри, Кротоне, Наполи, Рома, Серия А, Ювентус