Григор Димитров срещу Анди Мъри на US Open

grigor andi muri - bgbets

Григор Димитров се класира за четвъртия кръг на последния за годината турнир от Големия шлем – US Open. Най-добрият български тенисист победи в третия кръг Жоао Соуса с 3:1 сета (6-4, 6-1, 3-6, 6-2). На 1/8-финалите Гришо го чака тежък съперник – световният номер 2 Анди Мъри. Британецът бе доста колеблив срещу италианеца Паоло Лоренци, но все пак го надигра с 3:1 сета (7-64, 5-7, 6-2, 6-3) и така се изправи на пътя на българина.

Победата над Соуса бе първиуспех в четири сета за Григор в Ню Йорк. В първия кръг той надигра Иниго Сервантес без да загуби сет, а след това измъкна успеха срещу Жереми Шарди след петсетова драма. За втори път в своята кариера Григор ще играе във втората седмица на US Open, след като през 2014 достигна 4-ти кръг, но загуби от Гаел Монфилс.

Шампионът от 2012 година в Ню Йорк Анди Мъри нямаше проблеми в първите два кръга. На старта на турнира той надигра Лукаш Росол с 3:0 сета, след което последва отново убедителен успех над испанеца Марсел Гранойерс. Срещу Лоренци в третия кръг обаче Мъри изигра доста слаби първи и втори сет, но във втората половина на мача бе безкомромисен и даде само пет гейма в два сета на съперника.

В понеделник за десети път ще видим един срещу друг на корта Григор Димитров и Анди Мъри. Тяхното съперничество започва през 2011 година като до момента Мъри води с 6-3 победи. В последния мач между двамата обаче Григор стигна до победата с 2:1 сета (6-71, 6-4, 6-3) през месец март в Маями. Впечатляващ бе успеха на Гришо над британеца на Уимбълдън през 2014 година. Тогава Григор победи представителя на домакините с 3:0 сета и достигна до 1/2-финалите на турнир от Големия шлем.

Представянето в Лондон преди две години бе и най-доброто на Григор в турнири от голямата четворка. Сега обаче ако успее да победи Мъри, Гришо има шанса то ако не да подобри, да повтори това постижение. Евентуален съперник на Григор на 1/4-финал ще бъде Кей Нишикори или Иво Карлович. Според мен и двамата са преодолими, но първо Димитров трябва да покаже добра игра срещу световния номер 2 и да се въпзолзва от неговите слабости, за да стигне до успеха.

Тагове: US Open, Анди Мъри, Григор Димитров