Григор Димитров обърна французин и продължава напред на US Open

grisho us open 2016 - bgbets

Григор Димитров имаше тежки мигове в Ню Йорк, но намери сили да се справи със съпротивата на французина Жереми Шарди. Българинът надигра своя опонент във втория кръг на US Open с 3:2 сета (4-6 6-4 3-6 6-4 6-2) в един от най-интересните мачове на турнира до момента. Така за втори път в своята кариера Гришо ще играе в третия кръг на този турнир, където ще се изправи срещу Жоао Соуса, който елиминира Фелисиано Лопес с 6-2 6-4 1-6 7-5.

Мачът не започна добре за Григор Димитров, след като Шарди проби още първото подаване на българина и набързо поведе с 2:0 гейма. В средата на сета Гришо върна пробива и изравни за 4:4, но отново позволи на Шарди да спечели гейм на негов сервис, което се оказа фатално за изхода на първия сет. Вторият сет вървеше гейм за гейм до 4:4 При 5:4 в своя полза Григор получи три брейк бола и демонстрира увереност, за да изравни сетовете.

В средата на третия сет Григор Димитров се огъна и подари пробив на съперника. Освен че не успя да стигне до възможност да го върне, българинът допусна нов пробив, с което резултата в третата част стана 6:3 в полза на Шарди. В четвъртия сет Григор се съвзе и набъзо поведе с 4:1. Шарди нямаше отговор на играта на българина и не успя да се върне в сета като го загуби с 4:6.

В последния решителен пети сет Григор бе още по-силен. Българинът летеше по-корда, докато силите на французина свършиха. Така най-добрият ни тенисист спечели петата част с 6:2, като това бе и най-убедителният сет за един от двамата на корта.

Следващият съперник на Григор Жоао Соуса е на 36-то място в световната ранглиста. Португалският тенисист прави добър сезон като преди месеци бе стигнал до номер 28 в света, което е рекорд за него. Соуса надви Григор през 2013 година в първия кръг на US Open, но сега предимството изглежда на страната на българина.

Тагове: US Open, Григор Димитров, Ню Йорк, Шереми Жарди