Страхотен Лудогорец изпусна Арсенал

0000320649-article2
02.11.2016 в 0:28

Шампионът на България Лудогорец беше близо до това да сътвори един от най-грандиозните успехи в своята история, повеждайки с 2:0 още в първите минути на своя четвърти двубой в групата си в Шампионската лига, но не успя да удържи преднината и опитните “Артилеристи“ стигнаха до пълен обрат в края на мача. Въпреки това, разградчани оставиха невероятни впечатления с играта си и нямаше да бъде никак незаслужено, ако бяха стигнали поне до едната точка.

В първите пет минути на двубоя, Арсенал имаше контрол върху играта и в четвъртата минута уелският национал Аарън Рамзи направи атрактивна задна ножица, която обаче излезе далеч в аут. Малко след това, Месут Йозил имаше добра възможност да се разпише, излизайки лице в лице с Милан Борян, но ударът на немеца бе прекалено слаб и стражът на “Орлите” нямаше затруднения с хващането на топката.

Въпреки че Арсенал започна по-активно срещата, те бяха попарени в 12-тата минута, когато Джонатан Кафу изведе лудогорци напред в резултата, след като засече центриране на Натанаел с левия си крак и остави Оспина безпомощен.

Три минути след това, шокът за гостите стана още по-голям. Джонатан Кафу отново имаше ключова роля с добрия си пробив в наказателното поле, който приключи с остър пас към Клаудиу Кешеру, който не се затрудни да отбележи от два метра.

Головото шоу на “Васил Левски” не спря и още в 20-тата минута Арсенал успя да върне едно попадение, дело на Гранит Джака. В тази ситуация обаче останаха сериозни съмнения дали при паса към Джака топката не бе излязла с целия си обем извън терена. Така или иначе, съдията не спря играта и Джака с прецизен изстрел прониза мрежата на Милан Борян, който в този мач замени Владислав Стоянов под рамката на вратата.

Резултатът стана 2:2 минути преди края на първата част, когато Рамзи направи отлично центриране към Оливие Жиру, което постави класния френски нападател в позиция, от която той рядко греши.

През второто полувреме, Лудогорец продължи да играе страхотен футбол и само може да съжалява, че не успя отново да поведе на именития си съперник. Българският представител в Шампионската лига имаше два много добри шанса да отбележи гол, като и двата се откриха пред Вандерсон. Първо, той стреля след много добре проведена контраатака на нашите, но стражът на гостите Давид Оспина отрази удара му.

Малко след това, Вандерсон излезе очи в очи с Оспина, но не успя да си овладее добре топката и това не му позволи да осъществи качествен удар.

През цялата втора част, Арсенал не успя да създаде нито едно 100%-ово положение, но такова им се откри три минути преди края на редовното време, когато Месут Йозил получи прекрасен извеждащ пас и преодоля по майсторски начин Борян, за да отбележи на празна врата.

В продължението на мача, Лудогорец отново не бяха никак далеч от отбелязването на гол, но нашите нямаха късмета да им се отвори възможност за нанасяне на удар при едно сериозно разбъркване пред вратата на “Артилеристите”.

Загубената точка може да се окаже с много голямо значение за шансовете на нашите за спечелването на третото място в групата. Ако бяха взели точка от Арсенал, най-вероятно дори и равният срещу Базел след три седмици щеше да е достатъчен за завоюването на третото място, но сега ще трябва да гонят задължителен успех. Двата отбора са с равни точки към момента, след като и Базел паднаха от ПСЖ, но при равни точки в крайното класиране на групата ще се гледа първо головата разлика, а нашата бе сериозно наранена от загубата с 6:0 в Лондон.