ЦСКА и Левски не се победиха

baner-cska_-levski
15.10.2016 в 18:43

В двубой от поредния кръг на българското първенство, ЦСКА и Левски завършиха при резултат 1:1 пред препълнените сектори “Б” и “Г” и общо около 25 000 зрители на националния стадион “Васил Левски”.

Двубоят бе започнат по-силно от отбора на ЦСКА, които можеха да вкарат гол още в седмата минута след мощен удар на Рубен Пинто от повече от 20 метра разстояние, който обаче бе отразен благодарение на вещата намеса на Боян Йоргачевич. Само две минути по-късно, отново Пинто имаше шанс да вкара, но ударът му не попадна в очертанията на вратата. “Левски” отговориха на положенията на противника в 33-ата минута, когато можеха да отбележат след неумели действия на Георги Китанов. Само минута след това, отново след грешка на играч в червен екип, “Сините” поведоха в резултата след подаване от страна на Бабатунде към Нар, който не се затрудни да оплете топката в мрежата от близка дистанция.

И второто полувреме започна с надмощие на “Червените”, но първото чисто положение бе именно пред тяхната врата, когато Георги Костадинов не успя да отбележи, след като излезе лице в лице с Китанов. Костадинов имаше и отличната възможност да подаде към непокрития Сашо Александров, който нямаше как да сбърка на празна врата, но вместо това предпочете да завърши атаката сам и стреля в тялото на вратаря.

В спорна ситуация, съдията отсъди дузпа в полза на ЦСКА за фал на вратаря Йоргачевич, която бе отбелязана от човека, който бе фаулиран – Преслав Йорданов – в 76-ата минута.

Резултатът остана непроменен до края и по този начин Левски остана на върха в класирането с актив от 24 точки, 2 пред шампиона Лудогорец, който обаче има и мач по-малко. ЦСКА запази третата позиция в таблицата със 17 точки, една повече от Дунав и Черно море, които заемат съответно четвъртото и петото място.

Залагайте на двубоите от Първа професионална лига в Bet365със 100% бонус.