SSC Napoli - Serie A bet365

Шахтьор взе аванс срещу Наполи

14.09.2017

Шахтьор Донецк победи с 2:1 Наполи в първия мач от група “F” на Шампионската лига по футбол, с което украинците взеха важен аванс срещу италианците в очертаващата се битка за второто място. Манчестър Сити пък затвърди позицията си на фаворит в групата, след като победи с 4:0 холандския шампион Фейенорд като гост.
Шахтьор поведе в резултата в 15-та минута, когато Тайсон се разписа за 1:0 след красива атака, а в 58-та Факундо Ферейра, който асистира с пета за първия гол, покачи аванса на домакините. Той беше изпуснат на далечна греда и вкара с глава след центриране на Тарас Степаненко.
Наполи върна един гол чрез Аркадиуш Милик в 71-та минута, но италианците загубиха срещата в Харков.
Манчестър Сити затвърди очакванията към отбора и отнесе Фейенорд на холандска земя, с което зае първото място в групата. Джон Стоунс вкара първия и последния гол, а Серхио Агуеро и Габриел Жезуш се възползваха от другите две от безкрайните ситуации пред вратата на Фейенорд, който пусна три гола само за първите 25 минути.