chelsea-bet365

Челси спечели титлата в Англия

13.05.2017

Челси спечели титлата във Висшата лига след успех с 1:0 срещу Уест Бромич в среща от 37-ия кръг. Героят за лондончани бе резервата Миши Батшуай, който се разписа в 82-ата минута.
С победата Челси събра 87 точки на върха в класирането, докато Тотнъм има 77 и до края би могъл да вземе максимум още 9. За “сините” това е 6-а титла в тяхната история.
Белгийският нападател Миши Батшуай, който може да завърши сезона без мач като титуляр, пък затвърди традицията Челси и Уест Бромич да не завършват без отбелязани голове. Последният такъв случай датираше от далечната 1924 година.
Уест Бромич можеше да поведе в резултата още в 22-ата секунда. Саломон Рондон отигра с глава подаване на Флетчър, но Тибо Куртоа успя да избие в ъглов удар.
В 8-ата минута Гари Кейхил пропусна, след като засече от въздуха центриране от фаул.
Челси вдигна оборотите в края на полувремето. Първо в 32-ата минута Сеск Фабрегас бе оставен непокрит, но стреля в страни от вратата на Бен Фостър. Секунди след него Виктор Моузес намери Педро в наказателното поле. Юношата на Барселона стреля покрай дясната греда.
След подновяването на играта Виктор Моузес отправи силен шут, но Бен Фостър майсторски спаси. Малко след това Диего Коща с акробатичен удар прати топката в ръцете на вратаря.
Фабрегас и Еден Азар също опитаха да променят резултата, а Бен Фостър продължи да показва класа.
В 71-ата минута Саломон Рондон бе изпуснато от Аспиликуета, но в последният момент защитник на Челси успя да блокира неговия удар.
Две минути по-късно Насер Шадли получи отличен извеждащ пас от Джейк Ливърмор, но стреля много неточно.
Така дойде момента на резервата Миши Батчуай, който в 82-ата минута откри резултата. Сесар Аспиликуета намери своя съотборник в чиста позиция и той прати топката в мрежата на Фостър.
До края Челси удържа своя аванс и стана шампион.