chelsea-bet365

Челси победи Уотфорд

16.05.2017

Челси спечели зрелищно с 4:3 у дома срещу Уотфорд в отложена среща от английското първенство. Шампионите изравниха своя рекорд от 2005 и 2006 година, който е от 29 постигнати победи.
Капитанът на столичани Джон Тери се отличи с попадение в стартовия състав, в който мениджърът Антонио Конте направи общо девет промени.
Централният защитник Тери даде аванс за “сините” в 22-ата минута на празничния шампионски двубой. Бившият национал на Англия се разписа след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле на “стършелите”. Бранителят не беше вкарвал гол от януари 2016 година.
Само две минути след това Джон Тери сбърка и Етиен Капу с удар с глава възстанови равенството на “Стамфорд Бридж”.
В 36-ата минута Сесар Аспиликуета отново даде аванс за Челси с шут от дистанция.
Четири минути след почивката Миши Бачуай покачи аванса за лондончани на две попадения, но Дарил Янмат намали изоставането на гостите в 51-ата минута.
Четвърт час преди края на двубоя Стефано Окака изравни за 3:3 след ново колебание в отбраната на домакините.
В 88-ата минута влезлият като резерва Сеск Фабрегас осигури победата за “сините” с удар от наказателното поле след пас на Уилиан.
Във втората минута на добавеното време Себастиан Прьодъл от гостите получи втори жълт и съответно червен картон.
След тази победа Челси има актив от 90 точки, докато Уотфорд е с 40 точки на 16-ата позиция във Висшата лига.
Във вторник вечерта Арсенал е домакин на изпадналия от елита Съндърланд, докато Манчестър Сити приема Уест Бромич.