arjentina-bet365

Трудности за Аржентина и Чили в зона Южна Америка

06.09.2017

Колумбия и Бразилия поделиха точките с 1:1 в дербито на кръга в южноамериканската квалификационна група за Мондиал 2018. Радамел Фалкао в 56-ата минута заличи преднината на гостите от Бразилия, дадена от Вилиан в 45-ата минута със страхотно воле. Колумбийците никога не са побеждавали Бразилия в мач от Световните квалификации, а сега направиха равенство за първи път от 10 мача насам.
Петкратните световни шампиони отдавна са се класирали за Световното първенство догодина, тъй като имат 10 точки преднина в класирането, но селекционерът им Тите още при пристигането заяви, че в Баранкия те ще преследват единствено победа. С точката пък Колумбия остава съвсем близо до 2-ото място, което е заето от Уругвай след успеха им с 2:1 над Парагвай като гост.
Перу удари Еквадор с 2:1 навън и се изкачи на 4-о място, като Страната на инките мечтае за първо участие на Мондиал от 1982-а година насам.
“И резултатът, и играта ни бяха добри. Смятам, че отборът заслужава поздравления. Опитахме се да играем комбинативно, но на този сух и твърд терен няма как да стане. Смятам, че моето попадение беше хубаво, заяви крилото на Челси Вилиан. Той се разписа в допълнителното време на първата част след предишен опит на Неймар да вкара.
Колумбия изравни 11 минути след началото на второто полувреме, когато Радамел Фалкао посрещна центриране от дясно и с глава изравни. Хамес Родригес удари гредата четири минути по-късно след изпълнение на свободен удар, но бразилците след това взеха инициативата и бяха по-близо до втори гол.
В тази група първите четири отбора се класират директно за Световното първенство, докато заелият 5-о място отива на бараж с Нова Зеландия- първи в зона Океания. В момента на 5-о място е Аржентина, която направи шокиращо 1:1 на Естадио Монументал Антонио Либерти с аутсайдера Венецуела. Лео Меси, Анхел ди Мария, Мауро Икарди и Пауло Дибала бяха напълно безлични срещу ентусиастите от Венецуела, които дори поведоха в резултата с гол на Джон Мурийо в 50-ата минута след чудесна контраатака. Четири минути по-късно резервата Маркос Акуня проби по лявото крило и прати топката в малкото наказателно поле, където защитникът на гостите Ралф Фелчър не се ориентира по най-добрия начин и си вкара автогол.
Боливия, на предпоследно място с 13 точки, пък постигна победа с 1:0 над Чили и намали шансовете на шампионите от Копа Америка да се промушат на Световните финали.