Tottenham Hotspur

Тотнъм спечели дербито срещу Арсенал

30.04.2017

Тотнъм победи Арсенал с 2:0 в дербито на Северен Лондон. Така “шпорите” със сигурност ще завършат пред своя съперник за първи път от 22 години насам.
Тотнъм започна силно срещата и можеше да открие резултата още в началото. Първо Деле Али не успя да засече в мрежата центриране на Хари Кейн, а след него и Ериксен не намери целта.
В 38-ата минута Арсенал създаде първата опасна ситуация пред вратата на противника чрез Арън Рамзи, който отправи фалцов удар, но Лорис успя да избие с една ръка.
В добавеното време на първата част Чех спаси удар на Ян Вертонген.
Тотнъм нанесе своя удар след подновяването на играта само в рамките на 120 секунди.
В 56-ата минута Ериксен стреля Чех спаси удара му, но след това Деле Али направи добавка. В 58-ата минута Габриел Паулища фаулира Хари Кейн в наказателното поле. Голмайсторът на “шпорите” бе точен от бялата точка
за 2:0.
След десет минути Алексис Санчес спря с ръка центриране на Сон, но съдията подмина тази ситуация.
В 77-ата минута Хари Кейн излезе сам срещу Петър Чех, но вратарят на Арсенал изби в корнер. След неговото изпълнение последва ново спасяване, но след удар на Тоби Алдервейрелд.
Тотнъм остава на четири точки зад лидера Челси, като двата отбора имат по още четири мача. Арсенал има 60 пункта и е на цели 6 от зона Шампионска лига, но има мач по-малко от Манчестър Сити.