totnam-bet365

Тотнъм остават в битката за титлата

27.04.2017

С гол на Кристиан Ериксен от над 30 метра Тотнъм победи Кристъл Палас и запази шансовете си за титлата в Англия, след като отново се доближи само на 4 точки от лидера Челси при пет оставащи двубоя и за двата отбора до края на първенството.
“Шпорите” имаха инициативата през цялата среща, но трябваше да хвърлят много усилия, за да преодолеят солидната отбранителна линия на “орлите” от Южен Лондон.
Победното попадение падна в 78-мата минута, а с асистенция за гола се отчете Хари Кейн.
Минимален успех с 1:0 записа и другият тим от Северен Лондон Арсенал.
“Топчиите” се наложи над шампиона Лестър като домакин и оставиха живи надеждите си за място в топ 4 на крайното класиране.
Единственият гол в мача падна в 86-ата минута, когато крайно неточен изстрел на Начо Монреал се отклони от бранителя на гостите Роберт Хут и попадна във вратата на Каспер Шмайхел.
Така Арсенал събра 60 точки и заема шесто място, като изостава на 3 от Манчестър Юнайтед и 4 от Манчестър Сити преди дербито на Манчестър, което е по-късно тази вечер.
Мидълзбро пък засили Съндърланд към Чемпиъншип след успех с 1:0 в дербито на дъното във Висшата лига. С успеха Боро запази минимални шансове за спасение, като е на 6 точки от 17-ия Хъл, четири мача преди края.
Мартин де Рун реализира единствения гол в мача още в деветата минута, когато се измъкна зад отбраната на Съндърланд и промуши топката покрай Джордан Пикфорд.
“Черните котки” остават последни в класирането с 21 точки, 12 по-малко от 17-ия Хъл, като играчите на Дейвид Мойс имат още 5 мача до края на сезона.