roma bet365

Рома спря Юве

15.05.2017

Ювентус не успя да спечели шестата си поредна титла в италианското първенство по футбол два кръга преди края на сезон 2016/2017, след като отстъпи с 1:3 в гостуване срещу Рома. Шампионите са с актив от 85 точки преди мачовете си срещу Лацио и Кротоне в Торино, докато столичаните с четири по-малко преди срещите с Киево във Верона и Дженоа в Рим.
Ювентус поведе в 21-та минута на срещата на “Олимпико”, след като Стефано Стураро прати дълъг пас зад защитата към Гонсало Игуаин, който свали топката към Марио Лемина и той я вкара на опразнената врата за 1:0 в полза на шампионите. Рома обаче отговори в 25-та минута, когато Джанлуиджи Буфон отрази удари на Константинос Манолас и Даниеле Де Роси, но при добавката халфът на домакините не остави шанс на съотборника си в националния отбор за 1:1.
Рома поведе в 56-та минута, когато Раджа Наинголан подаде на Стефан Ел Шаарауи в наказателното поле. Нападателят дриблира и стреля към далечния ъгъл, а неговият удар се отклони от крак на защитник, топката се завъртя и не остави шанс на Буфон. Девет минути по-късно се разписа и Наинголан, който получи пас зад защитата от Мохамед Салах и преодоля вратаря на Юве с много силен шут в близкия ъгъл.
Шансовете на Рома да спечели титлата са нищожни, но “вълците” са фаворити за второто място, което дава право на директно участие в групите на Шампионската лига. Наполи е претендент са тази позиция с точка изоставане преди последните два кръга и след разгромната победа с 5:0 срещу Торино по-рано днес.