REAL MADRID bet365

Реал Мадрид спечели титлата в Испания за 33-ти път

22.05.2017

Реал Мадрид спечели титлата в испанското футболно първенство за 33-ти път в историята и за първи от сезон 2011/12.
Това стана факт, след като “кралският клуб” победи с 2:0 тима на Малага в двубой от последния 38-ми кръг. Така Реал събра 93 точки, с 3 повече от втория Барселона, който победи Ейбар с 4:2.
Кристиано Роналдо даде аванс на гостите от Мадрид още във втората минута, след като Иско го изведе зад гърба на отбраната на Малага и за португалеца не бе никакъв проблем да открие резултата.
В 22-рата минута Сандро Рамирес стреля опасно от пряк свободен удар, но Кейлор Навас се отличи с добра изява на вратата на Реал.
В 34-тата минута и колегата му на вратата на Малага Карлос Камени трябваше да показва класата си, отразявайки удар на Роналдо.
Стражът на Малага обаче бе безпомощен в 55-ата минута, когато Реал удвои след изпълнение на корнер. Серхио Рамос засече с глава, Камени изби топката, но тя се озова на крака на Карим Бензема, който удвои за 2:0.
До края Малага натисна в търсене на гола, но Реал се бранеше добре и чакаше своите шансове на контраатака.
В същото време тимът на Барселона, който се нуждаеше от задължителна победа над Ейбар и загуба на Реал, за да триумфира с титлата, направи обрат от 0:2 до 4:2, но той се оказа недостатъчен.
Такаши Инуй изведе гостите от Ейбар напред в резултата в 7-мата минута, а отново японецът покачи на 2:0 в 61-вата минута.
120 секунди по-късно обаче Барселона се върна в срещата, след като Давид Хунка си отбеляза автогол за 1:2.
В 69-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, въпреки че повторенията ясно показаха, че Жорди Алба сам се спъва в топката. Лионел Меси пропусна. Все пак в 73-тата минута Барселона стигна до изравняването чрез Луис Суарес, който бе точен за 2:2.
Вторият гол явно пречупи гостите от Ейбар и още в следващата минута те останаха с 10 човека, след като Андер Капа получи втори жълт картон за спъване на Неймар в наказателното поле. Меси отново се нагърби с изпалнението на дузпата и се реваншира за пропуска си от бялата точка минути по-рано, реализирайки за 3:2.
В последните секунди Меси оформи крайното 4:2 след самостоятелен пробив.