REAL MADRID bet365

Реал Мадрид се класира за финала на Шампионската лига

11.05.2017

Миналогодишният победител Реал Мадрид се класира за финала на Шампионската лига по футбол.
Тимът на Зинедин Зидан гостуването си на градския съперник Атлетико на “Висенте Калдерон”, но победата от първия мач с 3:0 се оказа достатъчно за продължаване напред.
Домакините започнаха много агресивно и можеха да открият още в петата минута. Коке засече отблизо, макар и от малък ъгъл, подаване от дясно на Яник Ферейра Караско, но Кейлор Навас изби, а след последвалия корнер Фернандо Торес засече с глава, но над гредата.
Реал отвърна почти веднага. Тони Кроос центрира от фаул от дясно към далечната греда и Каземиро стреля с глава, но Ян Облак изби с една ръка.
“Червено-белите” поведоха в 12-ата минута. Коке центрира от корнер от дясно към близката греда и Саул Нигес с глава преодоля Навас за 1:0.
Три минути по-късно Рафаел Варан повали Торес в наказателното поле и главният арбитър Джунейт Чакър отсъди дузпа. Антоан Гризман стреля точно от бялата точка и удвои аванса на Атлетико, като по този начин домакините наваксаха голяма част от изоставането си от първия двубой.
След вихреното начало възпитаниците на Диего Симеоне се поприбраха и позволиха на съперника да се настани трайно в тяхната половина.
В 41-ата минута натискът на Реал даде резултат. Бензема проби между трима на аутлинията от ляво и върна по тревата към Кроос, който стреля от 13-14 метра. Облак изби с една ръка, но непокритият Иско от три метра направи добавка за 1:2.
След почивката играта вървеше равностойно, но в 66-ата минута Атлетико пропусна отлична възможност за трети гол. Данило направи грешка и позволи на Ферейра Караско да му отнеме от ляво в пеналта. Белгиецът шутира по диагонала, Навас изби, но право към непокрития Кевин Гамейро, който от десетина метра с глава направи добавка, но костариканският страж показа страхотен рефлекс и отново успя да парира.
В 74-ата минута пък Реал беше близо до изравняването. Марсело центрира от ляво към далечната греда и Бензема стреля с глава от близка дистанция, но сантиметри край целта.
В последните минути над “Висенте Калдерон” се изсипа страхотен дъжд, а домакините не успяха да стигнат до нещо повече, въпреки всичките си усилия.
Така Атлетико не успя да вземе реванш за загубения финал на турнира от съперника през миналия сезон, а Реал Мадрид ще се опита да стане първият отбор в историята, който успява да защити трофея в Шампионската лига, на финала на 3 юни в Кардиф срещу италианския Ювентус.