manchestar-united-bet365

Победа на Манчестър Юнайтед в Лига Европа

05.05.2017

Манчестър Юнайтед спечели с 1:0 като гост на Селта (Виго) в първи полуфинален мач от турнира Лига Европа и посегна към участие в заключителния мач на 24-и май в Стокхолм. Младият нападател Маркъс Рашфорд вкара единствения гол в 67-ата минута след точно изпълнен свободен удар.
Рашфорд се превръща в най-важния голмайстор на Червените дяволи в Европа, след като вкара и в продължението срещу Андерлехт в предишния етап. Сега пък наказа лошо позициониране на вратаря на домакините Серхио Алварес.
“Това е доста позитивен резултат за нас, доволен беше Жозе Моуриньо пред камерите на телевизиите веднага след мача. Този турнир всъщност се оказва и най-пряката пътека за място в Шампионската лига за славния английски клуб.
Селта, която игра своя първи европейски полуфинал, инкасира първа загуба в последните си шест международни мача.
“Искахме да се представим по-добре, да вкарваме голове или поне един гол, както го правехме в предишните мачове. Трябваше да бъдем по-ефективни, съжалява наставникът на домакините Едуардо Берисо.
Пред 30 хиляди души на Балаидос, в това число и 1000 привърженици на Юнайтед, гостите имаха по-добрите възможности за гол. Серхио Алварес трябваше да прави три важни намеси, за да запази нулевото равенство. Първото беше с една ръка в 20-ата минута след удар на Рашфорд с глава. В 35-ата минута стражът отрази удар на останалия сам Хенрих Мхитарян, а четири минути по-късно отби удар с рикошет от близко разстояние на Джеси Лингард.
На другата врата Серхио Ромеро имаше две по-сериозни ситуации, втората на Пионе Систо в 59-ата минута, когато стражът извади топката над горната греда. Селта имаше и един от най-добрите шансове в началото на срещата, но в 11-ата минута удар с глава на Даниел Вас беше пропуснат. Нападателят Яго Аспас също стреля с глава в началото на второто полувреме, но неточно.