plamen iliev

Пламен Илиев и Астра Гюргево се провалиха за купата на Румъния

28.05.2017

Волунтари спечели купата на Румъния, след като победи с 5:3 (1:1) с дузпи Астра Гюргево. Като титуляр за загубилия тим започна новото попълнение на Левски Серджиу Буш. Бившият вратар на “сините” Пламен Илиев остана на резервната скамейка през цялата среща.
Волунтари разполага бе в състав, в който нямаше нито един чужденец и стигна до трофея, въпреки че в ролята на пълен аутсайдер. Българският футболист Венелин Филипов не бе включен в групата от треньора Никулеску.
Йонита даде аванс на Астра в 36-ата минута. В 83-ата минута Волунтари изравни чрез Маринуску, който се разписа от дузпа. В продълженията не се стигна до нов гол и така победителят бе определен след удари от бялата точка. Волунтари не допусна нито една грешка и в крайна сметка ликува с купата на Румъния. Това е историческа първи сериозен трофей във витрината на Волунтари.