olimpik-marsiliia-bet365

Олимпик победи Ница

08.05.2017

Олимпик Марсилия спечели с 2:1 у дома срещу местния си противник Ница в дербито от 36-ия кръг на френския шампионат и прекъсна серия от 12 поредни мача без загуба на гостите.
В 21-ата минута Бафетимби Гомис реализира първия гол за домакините след асистенция на френския национал Димитри Пайет. Това е 18-о попадение за нападателя в Лига 1.
Преди почивката двата отбора пропуснаха изгодни положения за отбелязване на гол.
Пет минути след началото на втората част Ница се добра до изравняване чрез звездата си Марио Балотели, който се разписа отблизо на празна врата след пас на Пол Баис.
В 66-ата минута Максим Лопес изведе защитника Патрис Евра на голова позиция и бившият футболист на Манчестър Юнайтед и Ювентус с глава от няколко метра осигури ценния успех в полза на марсилци.
След победата Олимпик е на пето място в първенството с актив от 58 точки и продължава битката за класиране в европейските клубни турнири, докато Ница заема третата позиция в Лига 1 със 77 точки. Предишната загуба за гостите беше на 4 февруари с 0:3 срещу лидера в класирането Монако.