monako-bet365

Монако може да се чувства шампион

15.05.2017

Монако може да спечели титлата на Франция още в средата на седмицата при точка в отложения мач срещу Сент Етиен, след като тимът от Княжеството разгроми с 4:0 гостуващия Лил в предпоследния кръг. Пари Сен Жермен пък победи с 5:0 бъдещия съперник на Монако, но столичаните могат да разчитат само на две загуби на лидерите.
Монако поведе още в петата минута след центриране на Тома Лемар и гол с глава на Радамел Фалкао, а Бернардо Силва се разписа за 2:0 в добавеното време след красив дрибъл и асистенция на Килиан Мбапе. Той подаде и на Фалкао за 3:0 в 69-та минута, а една преди края на редовното време Жуниор Алонсо си отбеляза автогол.
Единсон Кавани и Лукас Моура вкараха по два гола, а Юлиян Дракслер добави още един за разгрома на Пари Сен Жермен срещу Сент Етиен. Столичаните ще имат шанс за трофей на 27-и май, когато играят с Анже във финала за купата на Франция. Те спечелиха и купата на лигата по-рано през сезона, побеждавайки на финала Монако с 4:1.
Предпоследния в класирането Бастия завърза битката за спасение, след като победи с 2:0 намиращия се в зоната за плейоф отбор на Лориен. Енцо Кривели и Гаел Данис се разписаха за “сините”, които ще търсят победа в Марсилия и равен или загуба на Лориен срещу Бордо. Ако и двата отбора паднат, опашкарят Нанси може да ги изпревари с победа срещу Сент Атиен. Ако ли бият, Дижон и Каен ще се борят за живота си срещу Тулуза и Пари Сен Жермен.
Олимпик Марсилия задържа петото място в шампионата и продължава да има шанс за Лига Европа, след като завърши наравно 1:1 срещу прекия конкурент Бордо. Марсилците водят с една точка на жирондинците, след като Бафетемби Гомис изравни в 60-та минута. 58 по-рано Диего Ролан вкара за домакините от Бордо.
Ница загуби с 0:2 от Анже, но ще завърши трети и ще играе квалификация за Шампионската лига. Олимпик Лион пък е сигурен за четвъртото място след резултата в Бордо и победата си с 3:1 в Монпелие.