midls-bet365

Мидлсброу победи Хъл с минималното 1:0

06.12.2016

В дербито на дъното от 14-ия кръг на Висшата лига, футболистите на Мидълзбро на свой терен успяха да победят Хъл Сити с 1-0 (0-0) и поне за момент се изкачиха до средата на таблицата. След днешната победа момчетата на Айтор Каранка застигнаха миналогодишния шампион Лестър Сити, който все повече потъва надолу в таблицата.

Футболистите на Мидълзбро в днешния мач бяха по-добрия противник, имаха много повече шансове за гол и заслужено спечелиха три важни точки. още в първата част Мидълзбро имаха инициативата,  и логично стигнаха до гол чрез Виктор Фишер в 31-та минута, но главният съдия го отмени заради спорна засада.

През втората част отбора на Мидълзбро  продължи да играе добре и логично голът дойде в 60-тата минута, когато точно Фишер чудесно изпълни корнер, а Гастон Рамирес (втори гол този сезон) с глава изпрати топката във вратата за 1-0. До края гостите не показаха нищо различно и успяха да стигнат до едно единствено положение за гол след едно разбарквене пред Валдез в края на мача, но Виктор Валдез показа висота и опази вратата си суха като по този начин донесе победата на отбора си.

В следващия кръг Мидълзбро гостува на Саутхемптън, докато Хъл Сити посреща Кристъл Палас