leo-mesi-barselona-bet365

Меси вкара рекорден гол и поведе Барселона към победа над Борусия

07.12.2016

Лионел Меси може би и нямаше нужда да се играе в титулярния съства на Барселона, но Луис Енрике реши да го пусне в игра срещу Борусия Мьонхенгладбах и след само 16 минути игра аржентинеца след двойното подаване с Арда опъна мрежата на германците това  е неговия десети гол в сезона на Шампионската лига и под ръководството на Луис Енрике.

Меси е вторият футболист след Кристиано Роналдо, който два пъти е постигнал над десет гола в груповата фаза на Шампионската лига. Във вечната ранглиста сега на Меси му липсва само един гол дазадмине Кристиано Роналдо.

През целия мач Барселона диктуваше играта на терена но първото полувреме завърши при резултат 1-0. През втората част домакините създаваха възможност след възможност и в 50 минута Туран вкара за 2-0, няколко минути по късно Арда осребри страхотна си игра с два бързи гола и покачи резултата до 4-0