kilian-mbape

Мбапе с гол при дебюта си за Пари Сен Жермен

09.09.2017

Новото попълнение на Пари Сен Жермен Килиан Мбапе дебютира с гол за вицешампиона на Франция при успеха с 5:1 над Метц като гост в мач от петия кръг на френската Лига 1.
Единсон Кавана добави два гола за успеха на парижани, а по веднъж точни бяха още бразилците Неймар и Лукас Моура. За Метц се разписа бившият играч на Нюкасъл Еманюел Ривиер, а домакините играха повече от половин час с човек по-малко, след като в 56-ата минута от игра бе изгонен Беноа Асу-Екото.
Кавани даде аванс на гостите в 31-вата минута, но шест по-късно домакините изравниха с гол с глава на Ривиер.
В 59-ата минута Мбапе изведе отново гостите напред в резултата с гол от границата на наказателното поле, а до края точни за гостите още бяха Неймар в 69-ата минута, Кавани в 75-ата и Лукас три минути преди края на редовното време.
С успеха Пари Сен Жермен продължава с пълен актив от 15 точки в първенството, докато Метц е на другия полюс – на последна позиция без спечелен актив.