REAL MADRID bet365

Манчестър Юнайтед сломи Реал Мадрид с дузпи

24.07.2017

Носителят на трофея в Лига Европа Манчестър Юнайтед се наложи с 3:2 след дузпи над победителя в Шампионската лига Реал Мадрид в двубой от турнира “Интернешънъл Чемпиънс къп”.
Срещата, която се игра на ултрамодерния “Леви’с Стейдиъм” в Санта Клара пред 75 000 зрители, ще бъде запомнена най-вече с ужасяващото изпълнение на дузпи в края на мача, когато от 10 изстрела едва 3 се превърнаха в голове.
Иначе редовното време на мача завърши 1:1. Джеси Лингард даде преднина на английския гранд в последните секунди на първото полувреме. Антони Марсиал напредна по лявото крило, размина като на слалом трима бранители на Реал и намери непокрития английски национал, който от метър нямаше как да сбърка на опразнената врата.
В началото на втората част Зинедин Зидан пусна изцяло нова единадесеторка, докато Жозе Моуриньо направи 7 смени за Юнайтед. Интересното бе, че “белите” започнаха срещата с голяма част от титулярите си, докато за Юнайтед повечето основни играчи се появиха след почивката.
В 69-ата минута Реал все пак стигна до изравняването, след като новото попълнение в отбраната на “червените дяволи” Виктор Линдельоф изрита Тео Ернандес в наказателното поле и от последвалата дузпа Касемиро бе точен за 1:1.
Редовното време завърши при този резултат, което наложи изпълнението на дузпи. При тях точни за Юнайтед бяха Хенрик Мхитарян и Дейли Блинд, докато път към вратата на Давид де Хеа за Реал намери единствено Луисми Кесада. Пропуски за Юнайтед направиха Антони Марсиал, Скот Мактоминай и Линдельоф, докато за Реал пропуснаха Матео Ковачич, Оскар Родригес Арнаис, Тео Ернандес и Касемиро.
На 8 август Реал и Манчестър Юнайтед отново излизат един срещу друг, този път в мача за Суперкупата на Европа. Срещата ще се състои в македонската столица Скопие.