selta-vigo-bet365

Малага спечели у дома срещу Селта Виго

08.05.2017

Малага спечели с класическото 3:0 у дома срещу Селта Виго в късния неделен двубой от 36-ия кръг на испанския шампионат.
Отборът от Андалусия поведе в резултата в 26-ата минута чрез Хавиер Онтиверос, който се разписа във вратата, пазена от Серхио Алварес, с удар от дистанция.
В 56-ата минута Сандро Рамирес беше фаулиран в наказателното поле от Густаво Кабрал и Хосе Ресио реализира второто попадение от дузпа.
По-добрата игра на домакините продължи до края на двубоя и във втората минута на добавеното време Сандро Рамирес се разписа за крайното 3:0.
Малага е на 11-о място в Примера дивисион с 45 точки, докато полуфиналистът в Лига Европа – Селта, е на 12-а позиция до момента с една спечелена точка по-малко. Следващия четвъртък галисийците ще гостуват на Манчестър Юнайтед, след като загубиха с 0:1 у дома в първата среща с англичаните от полуфиналите във втория по сила европейски клубен турнир.
Утре застрашеният от изпадане от елита Леганес е домакин на Бетис в последната среща от 36-ия кръг.