ekaterina-makarova-bet365

Макарова отстрани водачката в схемата на Ролан Гарос

28.05.2017

Рускинята Екатерина Макарова победи Анжелик Кербер с 6:2, 6:2 и отстрани още в първия кръг поставената под номер 1 германка. С това тя постави и рекорд на откритото първенство по тенис на Франция, в чиято история до момента лидерите в схемата винаги са печелили мачовете си от първия кръг. Кербер пък отпадна и миналата година още след първия си мач, но тогава беше трета в схемата.
Кербер, която води и в световната ранглиста, но не играе точно като фаворит от известно време насам, допусна 13-та си загуба за сезона. Макарова спечели първия сет и започна втория с пробив, а със следващия вече натрупа и преднина от 3:0. В този момент рускинята беше спечелила девет от 11-те гейма в мача. Тя записа следващия си пробив за 5:2 и сложи край на мача гейм по-късно, след като нейното подаване продължи цели 10 минути и тя отрази разигравания за пробив.
Макарова, която играе на 39-ия си пореден турнир за Големия шлем, имаше четири загуби в последните си пет мача с Кербер. Германката пък, според изчисления на УТА, ще запази мястото си на върха на ранглистата, въпреки ранното отпадане. Промяна може да има само при финал за Каролина Плишкова или титла за Симона Халеп, която победи американката Джулия Боусръп с 6:3, 6:2.
Роберта Винчи, поставена под номер 31, загуби за десети път в първия кръг от общо 13-те си участия на Ролан Гарос. Този път тя отстъпи с 3:6, 6:3, 2:6 на олимпийската шампионка Моника Пуиг. Пуерториканката получи контузия в началото на втория сет и го загуби, но болките отшумяха и тя спечели трети сет.