psj-ludogorec-bet365

Лудогорец не се предаде срещу ПСЖ и Арсенал е на първо място в групата

07.12.2016

В последният шести кръг на Шампионската лига, в мач от А група ПСЖ на свой терен посрещна отбора на Лудогорец и за голямя изненада мача завърши наравно 2-2 (0-1), след което шампиона на Франция загуби първото място в групата. И днешните мачове започнаха с минута мълчание за нещастно загиналите футболисти на Чапекоензе.

В началото на мача “светците” набързо направиха две възможности чрез Кавани и Маркињос, но без да преодолеят вратаря Стоянов. В средата на мача се получи шок за местните фенове. Мисиджан с прекрасен удар с глава носи преднина от 1-0 за българите. До края на първата част възпитаниците на Емери направихa няколко голови положения чрез Ди Мария и Тиаго Силва, но късметът бе на страната на гостите, така че почивката завърши при резултат 0-1.

След паузата футболисти на домакините продължиха с атаките, и това даде плод в 61-та минута, след като Кавани отбеляза за 1-1. Но Лудогорец  не се предаде и след само осем минути Вендерсон отбеляза втори гол, след асистенция на Кафу  и Лудогорец отново поведе 1-2 и отдалечи ПСЖ от първото място в групата. До края Емери вкара в игра Хесен и Курузава, и това даде Ди Мария отбеляза гол в 92. минута след асистенция на Курузава французите изравниха на 2-2. Това равенство е голямо разочарование за отббора на ПСЖ, защото завършиха втори в групата, а Лудогорец завърщи трети и ще продължи в Лига Европа.

Във втория мач от същата група, футболистите на Арсенал извоюваха надеждна и убедителна победа при гостуването си в Базел 1-4 (0-2) и се възползваха от равенството на ПСЖ за спечелването на първото място в групата.”Топчиите” в първата част постигнаха два гола чрез Лукас Перес в 8. и 16. минута, така че на почивката се оттеглиха с конфортна преднина 0-2. На старта на втората част Перес с третия си гол за мча увеличи на 0-3. а в 54 минути Айоби донесе вече огромна преднина 0-4. До края домакините успяха чрез Думбиа в 78. минута да вкарат почетно попадние 1-4, което в крайна сметка е и краеният резултат.