inter-milano-bet365

Интер постигна първа победа от 12 март насам

22.05.2017

Отборът на Интер Милано прекъсна серията си от осем мача без победа, след като се наложи с 3:1 над Лацио като гост в двубой от предпоследния, 37-ми кръг в италианската Серия “А”.
“Нерадзурите” не бяха печелили мач от разгрома със 7:1 над Аталанта на 12 март, но на “Олимпико” днес показаха много добра игра и заслужено стигнаха до трите точки.
Лацио откри резултата в 18-ата минута чрез Балде Кейта, който бе точен от дузпа, но в 31-вата минута Интер изравни чрез защитника Марко Андреоли.
Гостите от Милано осъществиха пълен обрат още преди почивката, след като в 37-мата минута Уесли Хьод от тима на Лацио си отбеляза нелеп автогол.
В 66-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след Балде Кейта получи втори жълт картон за опит да си изпроси дузпа, на който съдията Ди Бело не се върза.
В 73-тата минута Интер реши всичко с удар от близка дистанция на Едер, с който резултатът набъбна до 3:1.
Развоят на мача определено изнерви играчите на домакините и в 78-мата минута Сенад Лулич извърши грубо нарушение срещу Роберто Галярдини в средата на терена, за което получи втори жълт картон и остави “римските орли” с 8 души на терена.
С успеха Интер излезе на седма позиция с 59 точки, колкото има и осмият Фиорентина. Лацио пък пропусна да си гарантира четвъртото място и остава с 69 точки, на една пред петия Аталанта, кръг преди края.