roma

В груб мач Рома измъкна победа над Тотнъм с 3:2c

26.07.2017

Марко Туминело вкара победен гол за Рома във втората минута на добавеното време, а Рома се наложи с 3:2 над Тотнъм в мач от ниско качество и много нерви в Международната шампионска купа, който се игра на Ред Бул Арена в Ню Джърси.
Победното попадение дойде само минута след като Винсент Янсен изравни за Шпорите, разписвайки се почти на празна врата.
Рома си водеше с 2:0 до 87-ата минута, като Диего Пероти от дузпа в 13-ата минута и Дженгис Юндер в 70-ата се разписаха за 2:0. Дузпата беше отсъдена заради игра с ръка на Камерън Викърс в наказателното поле, докато 20-годишният турски полузащитник Юндер дойде този месец от Истанбул Башакшехир с договор за пет години и веднага направи впечатление.
В 87-ата Хари Уинкс намали, а в 90-ата се стигна и до 2:2 с попадението на Янсен.
Съдията Иларио Грахеда показа само два жълти картона, въпреки че имаше няколко много сериозни влизания в мача, застрашаващи здравето на футболистите. Мениджърът на английските вицешампиони Маурисио Почетино също беше на крачка да бъде отстранен от резервната скамейка.
Победата ми дава увереност, както и на момчетата, но имайте предвид сега е още юли месец. Доволен съм от играта ни на този етап, заяви старши треньорът на Рома Еузебио Ди Франческо.