dunav ruse-bet365

Веселин Великов: “Това бе уникален сезон за нашия отбор”

28.05.2017

Изказвания след мача от 35-ия кръг в Първа лига между Локомотив (Пловдив) и Дунав (Русе) – 3:4:

Веселин Великов (старши треньор на Дунав):
“Направихме нещо много голямо като тим като Дунав (Русе), с най-скромния бюджет в “А” група, един уникален сезон за нашия отбор. През второто полувреме се възползвахме от създадените положения, не трябваше да допускаме гол в последната минута, сега всичко около четвъртото място ще се реши в последните мачове, Дунав напълно заслужава мястото си с топ 6.
Футболистите на Дунав се раздават във всеки един мач, идва мач с ЦСКА, надявам се феновете да напълнят стадиона. Дори да не завършим на четвъртото място, няма да има драма. Всеки, който се появи на терена, се раздава на 100 процента. Юлиян Ненов се представи отлично. Марио Петков доигра мача с комоцио, всички футболисти са герои. Работим по селекцията, два са сигурни, като свърши първенството ще станат ясни”.

Юлиян Ненов (футболист на Дунав):
“Мачът беше много труден, ние винаги правим интересни мачове. Надиграхме Локомотив и заслужихме победата. През първото полувреме имахме 2-3 хубави контри, една от които реализирахме. Върнаха ни гола, но не паднахме духом и показахме какво можем. На почивката Веско Великов ни каза, че можем да играем и същия начин и да не променяме нищо. Това и направихме.
Марио Петков се контузи, но затова сме на терена, за да помагаме. Треньорът ме сложи десен бек и направих, каквото мога. Определено не ми беше удобно, но бях казал, че ще оставам повече назад и ще си покривам зоната, което се получи. преди мача си говорехме, че е нормално да искаме да играем в Лига Европа. Сега ни остава само да се надяваме. Не мога да взема отношение по казуса с лиценза на ЦСКА. На 31 май ще стане ясно, надявам се да не вземат, ако играем ние в Европа”.

Войн Войнов (старши треньор на Локомотив):
“След такъв мач се говори трудно. Не ни достигнаха два гола, за да победим. Поздравявам отбора на Дунав. Положихме усилия и дадохме всичко от себе си, но и направихме доста грешки. Те бяха повече от тези на съперника и логично загубихме. Може би противникът имаше и малко повече късмет пред гола. В последните минути и физически отпаднахме, след като останахме и с човек по-малко след червения картон на Иван Горанов, Момчетата се хвърлиха, но грубите грешки, които допуснахме, ни костваха победата.
Мисля, че при три от четирите гола, които ни вкараха, имаше такива. Ще се борим докрай, тъй като има още един мач, преди първенството да приключи. Няма да ни бъде лесно срещу Лудогорец, тъй като дори и резервите и юношите на шампионите са много силни. Пожелавам си все пак да успеем да вземем трите точки през седмицата.”