botev-plovdiv-bet365

Ботев не остави шансове за Берое

16.05.2017

Ботев (Пловдив) победи с 3:0 у дома Берое в първия плейоф помежду им от Втората осмица в Първа лига. С този си успех “канарчетата” си осигуриха солиден аванс преди реванша в Стара Загора след три дни.
Домакините тръгнаха в атака още след първия съдийски сигнал. В третата минута след ъглов удар, изпълнен от Филипе Бризола, топката бе пратена на задна греда. Лъчезар Балтанов скочи, но я прати над вратата на гостите. Четири минути по-късно Бризола се измъкна зад защитата на Берое и стреля, но Душан Перниш спаси.
По-активната игра на “канарчетата” продължи и в 14-ата минута Омар Косоко откри резултата. Той пое топката след пас на Тодор Неделев до границата на наказателното поле, излъга Веселин Пенев и с красив прехвърлящ удар отбеляза гол за 1:0.
Гостите можеха да изравнят четири минути по-късно. Антон Карачанаков изпълни пряк свободен удар, Радослав Терзиев изби в гредата. При добавката Мартин Райнов прати коженото кълбо над вратата. Две минути по-късно се стигна до първата спорна ситуация в срещата.
Лазар Марин центрира от фланга, топката срещна ръката на Пламен Тенев, но реферът Ангел Ангелов прецени, че няма основание да отсъди най-тежкото наказание. Тодор Неделев протестира и получи жълт картон.
В 30-ата минута Антон Карачанаков стреля, но Георги Георгиев изби топката. Секунди преди почивката Цветимир Панов центрира отдясно към Фернандо Виана, който от метър с гърди успя да вкара за 2:0. Останаха съмнения, че нападателят на Ботев е играл с ръка, а защитниците на Берое сигнализираха за това съдиите, но Ангел Ангелов прецени, че всичко е по правилата.
Заралии започнаха по-активно второто полувреме и в 47-ата минута Венцислав Василев стреля, Тодор Неделев изби топката, тя се насочи опасно към вратата, но Лъчезар Балтанов я изчисти.
Три минути по-късно Асен Георгиев стреля с глава в аут. В 55-ата минута съотборникът му Жуниор Мапуку достигна до наказателното поле, стреля, но Георги Георгиев изби коженото кълбо.
Две минути по-късно домакините можеха да вкарат трети гол. След центриране на Тодор Неделев топката стигна до Радослав Терзиев, но в последния момент Мартин Райнов отклони и Душан Перниш улови. В 72-ата минута Мартин Райнов проби опасно, но центрира неточно. Три минути по-късно Тодор Неделев изпълни пряк свободен удар, но прати коженото кълбо в аут.
Ботев нанесе решителния удар в края на мача отбелязвайки още два гола във вратата на противника. В 81-ата минута Лъчезар Балтанов центрира и влезлият на смяна Антонио Вутов с удар от въздуха фиксира крайното 3:0.

Първенство на България по футбол, плейоф за участие в Лига Европа:

Ботев (Пловдив) – Берое 3:0 (2:0)
Голмайстори: 1:0 Омар Косоко (14), 2:0 Фернандо Виана (45), 3:0 Антонио Вутов (81)
Главен съдия: Ангел Ангелов