septemvri-bet365

Борис Галчев донесе дебютна победа на Септември София в Първа лига

23.07.2017

Отборът на Септември София постигна първата си победа в елита на българския футбол от 1999 година насам, след като новакът в Пъра лига се наложи с 1:0 над Пирин Благоевград като гост.
Единственото попадение в срещата от втория кръг на първенството падна в 67-мата минута, когато точен бе бившият играч на “орлетата” Борис Галчев, разписал се с удар от близка дистанция.
През първото полувреме столичният тим създаде повече положения за гол и може да съжалява, че не водеше още преди почивката. Първата добра ситуация за Септември дойде още в четвъртата минута, но Мартин Тошев не успя да нанесе решителен удар.
В 16-ата минута Септември организира чудесна контраатака. Владислав Романов намери Антони Илиев в наказателното поле на Пирин, но младият играч на гостите се засуети и не успя да отправи точен удар към вратата на Благой Макенджиев.
Десет минути по-късно Романов отново пусна хубаво подаване в пеналта на Пирин, но ударът на Иван Вълчанов бе неточен.
В 30-ата минута Пирин създаде най-доброто си положение до почивката. Димитър Благов центрира от корнер на предната греда, а Румен Сандев отклони топката към задната, но тя премина на санмитри от целта.
В началото на второто полувреме Димитър Васев извърши смяна и в игра се появи ганаецът Ишмаел Байду, който се оказа с ключова роля за първия гол на Септември, който падна в 67-мата минута.
Байду бе изведен очи в очи с Макенджиев след отличен пас по земя на Мартин Тошев. Ганаецът не успя да преодолее вратаря на Пирин, но топката попадна у Борис Галчев, който с един финт преодоля Макенджиев и на празна врата реализира за 1:0 в полза на Септември.
Въпреки че това бе първи гол за столичния тим след завръщането му в елита на българския футбол, Галчев не показа никакви радостни чувства, тъй като прекара голяма част от футболната си кариерата именно в отбора на Пирин.
След попадението домакините се активизираха, но атаките им не вещаеха големи опасности за вратаря на Септември Валентин Галев. В 89-ата минута резервата Костадин Ничев получи топката на удобна позиция пред вратата на Септември, но изстрелът му бе блокиран от бранител на гостите.
Така в класирането и Септември, и Пирин вече имат по 3 точки.