bordo

Бордо не победи Сент Етиен

06.05.2017

Бордо изпусна важни точки в борбата за класиране в Лига Европа и завърши наравно 2:2 при гостуването си на Сент Етиен в среща от 36-ия кръг на френското първенство.
Халфът Адам Онас даде аванс в полза на “жирондинците” от дузпа в 42-ата минута, но словенският централен нападател Роберт Берич изравни секунди преди почивката.
Бордо възстанови аванса си пет минути след началото на втората част чрез нападателя Гаетан Лаборд, но халфът Венсан Пажо фиксира крайното 2:2 в 64-ата минута.
В края на двубоя Никола Пойои получи директен червен картон и остави Бордо с човек по-малко на терена.
Гостите са на пето място в Лига 1 с актив от 57 точки и продължават битката с Олимпик Марсилия за местата в евротурнирите. Сент Етиен заема седма позиция с 50 спечелени точки.