porto-bet365

Бешикташ победи Порто като гост

14.09.2017

Бешикташ поднесе първата голяма изненада за сезона в Шампионската лига по футбол, след като победи с 3:1 като гост Порто в мач от група “G”. В същия поток РБ Лайпциг и Монако завършиха наравно 1:1, с което четирите отбора доказаха, че битката за първите две места и квоти за осминафиналите ще продължи до последния ден.
Бешикташ поведе на Порто в 13-та минута, когато Рикардо Куарешма, който премина при турците след 2-годишен период при “драконите”, центрира от дясното крило, а Талиска засече топката във вратата с глава. Същото направи и неговият съотборник Душко Тошич само осем минути по-късно, но в собствената си врата за 1:1.
Дженк Тосун коригира грешката на Тошич в 28-та минута с удар от далечно разстояние и Бешикташ поведе отново, а секунди преди края на редовното време Райън Бабел се възползва от пас в наказателното поле на Алваро Негредо и преодоля Икер Касияс за трети път.
Лайпциг поведе срещу Монако в 32-та минута след дълъг спринт и топовен шут на Емил Форсберг, но французите изравниха още в следващата атака чрез Юри Тилеман.