ren-bet365

Бастия спечели важна победа над Рен

30.04.2017

Бастия възстанови шансовете си за оцеляване във френската Лига 1, след като се наложи с 1:0 над Рен в мач от 35-ия кръг. Срещата се игра на стадиона във Фос сюр Мер и без публика заради наказание на корсиканците, чиито фенове прекратиха мача с Лион преди две седмици.
С този успех Бастия събра 31 точки и вече пет отбора са замесени в битката за оцеляване, подреждайки се от 16-о място надолу в рамките на три точки.
Енцо Кривели донесе успеха на Бастия с гол в 68-ата минута, след като Ален сен-Максимин центрира, топката се отклони у Аксел Нгандо преди да отиде у голмайстора. Бастия остава на последното 20-о място, но само на 2 от спасението.
Френската федерация по футбол обаче още не си е казала тежката дума по наказанията на тима, като очакванията са да бъдат отнети и точки.
Сент Етиен прекъсна серията си от три мача без победа, след като си тръгна с 2:0 от гостуването на Гинган. Венсан Ражо в 61-ата минута и Ромен Амуема от дузпа в 86-ата минута възстановиха шансовете на зелените да се преборят за класиране в Лига Европа.
Мец постигна много важен домакински успех с 2:1 над Нанси и вече има 39 точки, на 7 от Дижон и днешния си съперник, намиращи се в зоната на изпадащите. Исмаила Сар вкара нов красив гол, откривайки резултата в 28-ата минута. Човекът взе топката от своята си половина, преодоля на висока скорост трима защитници и се разписа. Четири минути преди края на първото полувреме Емануел Файт Мусаса изравни, но Оппа Н’Гет вкара за 2:1 в 53-ата минута.
В зоната на здрача остава и Лориен, който отстъпи с 0:1 при гостуването на Нант. Емилиано Сала се разписа с глава в 89-ата минута, а гостите са с 34 точки. Нант записва втора победа в последните три мача и с 48 точки заема 8-ата позиция в класирането.r