atletiko-madrid-la-liga-

Атлетико Мадрид на Диего Симеоне прекъснаха лошата серия от две поредни загуби

27.11.2016

Атлетико Мадрид на Диего Симеоне прекъсна лошата серия от две поредни загуби в Примера и си тръгна с победа от Памплона в Осасуна с (0-3). Годин, Гамеиро и Караско бяха точните стрелци за “мадричани”, които тази година изостават зад водещото дуо, Реал Мадрид и Барселона.

Победата щеше да бъде трудна и тежка, ако Роберто Торес от Осасуна бе отбелязал от бялата точка в 14-та минута. Ян Облак спаси наказателния удар и не позволи на Осасуна да поведе в резултата. Атлетико поведе в резултата преди почивката, и то на два пъти, след голове на Годин и Гамеиро в 36 и 37 минута. Уругвайският бранител скочи най-високо от всички в наказателно поле след изпълнение на корнер от Коке за 0-1, минута по касно  Гамеиро отбеляза второ попадение след отлична асистенция на Корея.

До края “мадричани” играха тактически и затвърдиха победата с гол на Караско в 90-ата минута. Победата донесе нови три точки на Атлетико които ги изкачиха на  четвърта позиция в таблицата с девет точки по-малко от лидера Реал Мадрид.