santi-kasorla-arsenal-bet365

Арсенал спаси сезона с нов триумф във ФА Къп

28.05.2017

Арсенал спечели ФА Къп за трети път в последните четири години. Отборът на Арсен Венгер надделя над Челси с 2:1 в лондонско дерби, изпълнено с драматични моменти.

“Артилеристите” поведоха още в четвъртата минута с гол на Алексис Санчес. В 68-ата минута Челси остана с човек по-малко, след като Виктор Моузес получи втори жълт картон за симулация. Въпреки това “сините” успяха да изравнят с попадението на Диего Коща. Радостта им обаче бе много кратка, тъй като веднага след това Аарън Рамзи отбеляза победния гол.

Успехът е много сладък триумф за Арсен Венгер след множеството критики, които отнесе през сезона. Въпреки победата това може да се окаже последният му мач начело на клуба. Днес той стана най-успешният мениджър в историята на турнира, след като спечели купата за седми път. “Артилеристите” пък стигнаха до рекорден 13-и трофей в надпреварата.

Представянето на “топчиите” е още по-впечатляващо поради факта, че те имаха сериозни кадрови проблеми в защита. Косиелни бе наказан, а Мустафи и Габриел контузени. Това наложи Венгер да излезе с трима в защита в лицето на Холдинг, Монреал и Мертезакер, който бе играл едва 53 минути от началото на сезона. Германецът не само се представи блестящо, но и вдигна купата накрая.