Фиорентина – Палермо

fiorentina
vs icon
palermo

На 04.12 от 21:45 ч, на Стадион “Артемио Франки” ще се изиграе мача от 15-ия кръг на Серия А между Фиорентина и Палермо.

В този мач може да има само един фаворит и това без съмнение е отборът на Фиорентина. Тимът направи няколко грешни стъпки от началото на сезона, но въпреки това се движи в голяма близост до местата, даващи право на участие в европейските клубни надпревари. Фиорентина има един отложен мач с Дженоа, който, ако приемем, че го спечелят, можем виртуално да поставим “Виолетовите” на само шест точки от второто място в класирането преди началото на 15-ия кръг, така че за играчите на Паоло Соуса сезонът тепърва започва. Много важно за тях е обаче да не допускат грешки срещу аутсайдерите като Палермо, особено в двубоите във Флоренция.

Тимът на Палермо е последен в класирането със само 6 спечелени точки от 14 кръга. В момента, гостите са в ужасяващата серия от седем поредни загуби, като в шест от тези загуби отборът допусна гол през първото полувреме, какъвто ще потърсим с нашия залог и в този мач.

Що се отнася до преките двубои между тези два отбора, Фиорентина има отбелязани голове в първите полувремена на четири от последните пет директни срещи. Домакините в последно време са доста резултатни, което ни дава допълнителна увереност, че ще успеят да се разпишат във вратата на слабака Палермо. В последните си три мача, Фиорентина вкара съответно 4,3 и 2 гола и то все срещу опоненти, които са доста над нивото на Палермо в момента. Очакваме домакините да натиснат съперника си още в първите минути след началния съдийски сигнал и да стигнат поне до едно попадение преди последния съдийски сигнал за първата част.